detektyw-uslugiAgencje detektywistyczne przeżywają obecnie prawdziwe oblężenie, co sprawia, iż ich ilość n polskim rynku zastraszająco wzrasta. Jak w tym tłumie odnaleźć profesjonalną agencję detektywistyczną? Jakie usługi oferuje profesjonalny detektyw? Czy dowody przedstawione przez detektywa są brane pod uwagę w przypadku procesów karnych czy rozwodowych? Warto przyjrzeć się temu zagadnieniu z bliska!

Gdzie szukać agencji detektywistycznej?
Profesjonalne agencje posiadają swoje strony internetowe, i to właśnie tam powinny rozpocząć się nasze poszukiwania. Na stronie internetowej możemy przeczytać, jakie usługi oferuje dany detektyw, jakimi metodami się posługuje oraz znaleźć referencje. Warto szukać detektywów posiadających konkretne szkolenia oraz umiejętności, np. związane z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie wykryć zdradę czy też oszustwa finansowe.

Usług detektywistycznych szukać możemy również w gazetach – wielu lokalnych detektywów właśnie w ten sposób reklamuje swoje usługi. Przed wybraniem konkretnej oferty warto jednak przedzwonić lub umówić się na indywidualne spotkanie.

Czy dowody zebrane przez detektywa są wiążące w sądzie?
Zdecydowanie tak. Większość detektywów dopasowuje swoje metody pracy do wymogów polskiego prawa, a dostarczone dowody są przygotowane w taki sposób, aby jednoznacznie wskazywały winę lub też jej brak. Dzięki temu również polskie sądy mają znacznie ułatwione zadanie. Wielokrotnie zdarza się, iż to właśnie dowody dostarczone przez profesjonalnego detektywa stanowią kluczowe elementy w danej sprawie.

W jakich sprawach pomoc detektywistyczna może okazać się pomocna?
Detektywi obecnie najczęściej pomagają podczas wykrywania zdrady partnerskiej czy małżeńskiej. Do firm detektywistycznych coraz częściej przychodzą zrozpaczeni małżonkowie, którzy podejrzewają swoich partnerów o przyprawianie im rogów. O ile tego rodzaju dochodzenie nie należy do przyjemnych, w większości przypadków podejrzenia o zdradzie okazują się słuszne. Detektyw, wykorzystując nowoczesne metody trackingu, jest w stanie określić jednoznacznie, czy współmałżonek faktycznie dopuszcza się zdrady.

Kolejnym problemem, z którym często zwracamy się do firm detektywistycznych jest wykrycie oszustw popełnianych przez współwłaścicieli firm. Bez względu na rodzaj spółki oraz wielkość przedsiębiorstwa wielu współwłaścicieli może skorzystać z profesjonalnej pomocy, która pomoże wykryć ewentualne nieprawidłowości czy też wręcz okradanie spółki przez jednego z właścicieli.

Detektywi mogą być zatrudniani również w przypadkach, kiedy to sami pracownicy czują się oszukiwani przez pracodawcę. Wielokrotnie do firm detektywistycznych pukają grupy pracowników z konkretnego przedsiębiorstwa przedstawiając swoje przesłanki do skorzystania z pomocy. Najczęściej powodem jet zatajanie dochodów oraz niewypłacanie należnych pensji pracownikom. Tego rodzaju sprawy należą do trudnych, jednak ich pozytywne rozwiązanie sprawia, iż wiele osób dostaje ciężko przepracowane pieniądze.